Adres Değişikliği
Adres Değişikliği
Yurtiçi Patent Adres Değişikliği

Patent/Faydalı Model tescil başvurusu yapılırken hak sahibi olarak girilen firma veya şahısların ayrıca adres bilgileri de talep edilmektedir.  Bu adres bilgileri üzerinde değişiklik olduğunda Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde kayıtların da güncellenmesi gerekir. 

 

Gerek düzenlenecek olan Patent/Faydalı Model  Belgeleri üzerinde yeni adresin yer alması, gerekse resmi ve özel kurumlar ile mahkemeler  gibi kamu kurumlarından gelecek tebligatların doğru adreslere iletilebilmesi için adres bilgilerinin değiştirilmesi önem arz etmektedir.

 

Yeni adres bilgileri ile Türk Patent ve Marka Kurumuna başvuru yapılması durumunda sicilde kayıtlı adres bilgileri güncellenecektir. Adres bilgisinin değiştiğine dair ayrıca herhangi bir bildirim yazısı veya yeni bir belge gönderilmemektedir.

Online Patent Adres Değişikliği Başvurusu
ONLİNE PATENT ADRES DEĞİŞİKLİĞİ TALEP FORMU


Sıkça Sorulan Sorular
Patent/Faydalı Model Adres Değişikliği İşlemi Nedir?
Patent/Faydalı Model tescil başvurusu yapılırken hak sahibi olarak girilen firma veya şahısların ayrıca adres bilgileri de talep edilmektedir. Bu adres bilgileri üzerinde değişiklik olduğunda Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde kayıtların da güncellenmesi gerekir. Gerek düzenlenecek olan Patent/Faydalı Model Belgeleri üzerinde yeni adresin yer alması, gerekse resmi ve özel kurumlar ile mahkemeler gibi kamu kurumlarından gelecek tebligatların doğru adreslere iletilebilmesi için adres bilgilerinin değiştirilmesi önem arz etmektedir. Yeni adres bilgileri ile Türk Patent ve Marka Kurumuna başvuru yapılması durumunda sicilde kayıtlı adres bilgileri güncellenecektir. Adres bilgisinin değiştiğine dair ayrıca herhangi bir bildirim yazısı veya yeni bir belge gönderilmemektedir.
Patent/Faydalı Model Adres Değişikliği Neden Gereklidir?
Yukarıda da belirttiğimiz üzere firmaların adreslerinde resmi bir değişiklik olduğunda resmi kamu kurumu olan Türk Patent ve Marka Kurumu nezdindeki kayıtların da güncellenmesi gerekir. Söz konusu adres bilgileri değiştirilmediği taktirde bilgi ve belgelendirmeler eski adres üzerinden yapılır. Diğer taraftan diğer kamu kurumları ve mahkemeler de bu adresi dikkate alarak tebligat yapacaklarından firma bilgilerindeki adres değişikliğinin yapılması gerekmektedir.
Patent/Faydalı Model Adres Değişikliği Hizmetinin İçeriği Nedir?
Patent/Faydalı Model Adres Değişikliği İşlemi firmanız veya şahsınız adına kayıtlı tüm dosyaların hak sahibi adresinin güncellenmesi işlemidir. Talebiniz ile birlikte belirtilen yeni adresiniz için kuruma adres değişikliği başvurusu yapılmaktadır. Başvuru sonrası adresi değişen hak sahibi adına kayıtlı tüm Patent/Faydalı Model dosyaları için adres kaydı güncellenir ve sicile işlenir. Adres değişikliği tamamlandıktan sonra Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından adres değişikliği işlemine ilişkin herhangi bir yazı veya belge gönderilmemektedir. Sadece vekil olarak süreci takip ederek tarafınıza işlemin tamamlandığı bilgisi verilir.
Patent/Faydalı Model Adres Değişikliği İşlem Süreçleri
Patent adres değişiklik işlemleri takribi 1 hafta sürmektedir. Bazen söz konusu işlem kurum tarafından çok daha kısa sürede sonuçlandırılabilmektedir.
Patent/Faydalı Model Adres Değişikliği maliyeti nedir?
Tüm kayıtlı Patent/Faydalı Modeller için yukarıda verilen fiyatlar geçerli olup detay için patent@asistpatent.com.tr adresine mail göndererek bilgi alabilirsiniz.
Patent/Faydalı Model Adres Değişikliği için gerekli evraklar nelerdir?
Patent/Faydalı Model adres değişikliği için sadece ilgili hak sahibi adına düzenlenmiş yeni adres bilgisi içeren vekaletnamenin gönderilmesi yeterlidir. Buna göre başvuru sonrası aşağıdaki evrakların tarafımıza faks veya e-mail yoluyla gönderilmesi gerekmektedir. 1) Vekaletname (Noter onayına gerek yoktur, kaşe ve imzalanması yeterlidir.)
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Bilgi Almak İçin Formu Doldurun. Biz Size Ulaşalım.
Online Randevu


Müşterilerimiz
Gelişmelerden haberdar olun: