Ünvan ve Nev’i Değişikliği
Ünvan ve Nev’i Değişikliği
Yurtiçi Patent Ünvan ve Nev’i Değişikliği

Patent/Faydalı modelin kayıtlı olduğu hak sahibi firmaların ünvanları ve/veya nevileri zamanla değişiklik gösterebilmektedir.  Bu şekilde unvan veya nevi değişikliği yapıldığında Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde kayıtların da güncellenmesi gerekir. 

 

Gerek belge üzerinde yeni ünvanın yer alması, gerekse resmi ve özel kurumlar ile mahkemeler  gibi kamu kurumlarından gelecek tebligatların doğru şekilde iletilebilmesi için unvan ve nevi bilgilerinin değiştirilmesi önem arz etmektedir.

 

Yeni firma bilgileri ile Türk Patent ve Marka Kurumuna başvuru yapılması durumunda sicilde kayıtlı sahip bilgileri güncellenecektir.  Unvan veya nevi değişikliği yapıldığına dair kurum tarafından yazı gönderilmekte olup ayrıca yeni bir tescil belgesi düzenlenmemektedir.

Online Patent Ünvan ve Nev'i Değişikliği
PATENT ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ TALEP FORMU


Sıkça Sorulan Sorular
Patent/Faydalı modeli Unvan/Nevi Değişikliği İşlemi Nedir?
Patent/Faydalı modelin kayıtlı olduğu hak sahibi firmaların ünvanları ve/veya nevileri zamanla değişiklik gösterebilmektedir. Bu şekilde unvan veya nevi değişikliği yapıldığında Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde kayıtların da güncellenmesi gerekir. Gerek belge üzerinde yeni ünvanın yer alması, gerekse resmi ve özel kurumlar ile mahkemeler gibi kamu kurumlarından gelecek tebligatların doğru şekilde iletilebilmesi için unvan ve nevi bilgilerinin değiştirilmesi önem arz etmektedir. Yeni firma bilgileri ile Türk Patent ve Marka Kurumuna başvuru yapılması durumunda sicilde kayıtlı sahip bilgileri güncellenecektir. Unvan veya nevi değişikliği yapıldığına dair kurum tarafından yazı gönderilmekte olup ayrıca yeni bir tescil belgesi düzenlenmemektedir.
Patent/Faydalı model Unvan/Nevi Değişikliği Neden Gereklidir?
Firmalar unvan ve nevi değişikliği yaptığında söz konusu değişiklik işlemi resmi bir sonuç doğurur. Haliyle tüm kamu kurumlarında olduğu gibi resmi kamu kurumu olan Türk Patent ve Marka Kurumu nezdindeki kayıtların da güncellenmesi gerekir. Söz konusu ünvan bilgileri değiştirilmediği taktirde bilgi ve belgelendirmeler eski kayıtlar üzerinden yapılır. Diğer taraftan diğer kamu kurumları ve mahkemeler de bu bilgileri dikkate alarak tebligat yapacaklarından firma bilgilerindeki değişikliğinin yapılması önem arz etmektedir.
Patent/Faydalı model Unvan/Nevi Değişikliği Hizmetinin İçeriği Nedir?
Patent/Faydalı model Unvan ve/veya Nevi Değişikliği İşlemi firmanız veya şahsınız adına kayıtlı tüm dosyaların hak sahibi bilgilerinin güncellenmesi işlemidir. Talebiniz ile birlikte belirtilen yeni firma ünvanı için kuruma unvan/nevi değişikliği başvurusu yapılmaktadır. Başvuru sonrası bilgileri değişen hak sahibi adına kayıtlı tüm Patent/Faydalı modeller için kayıtlar güncellenir ve sicile işlenir. Unvan ve/veya Nevi değişikliği tamamlandıktan sonra Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından değişikliği gösterir resmi yazı gönderilmekte olup ayrıca yeni bir belge düzenlenmemektedir. Vekil olarak süreci takip ederek tarafınıza işlemin tamamlandığına dair bilgi ve belge gönderilmektedir.
Patent/Faydalı model Unvan/Nevi Değişikliği süreçleri
Patent/Faydalı model Unvan ve/veya nevi değişiklik işlemleri takribi 1 hafta sürmektedir. Bazen söz konusu işlem kurum tarafından çok daha kısa sürede sonuçlandırılabilmektedir.
Patent/Faydalı model Unvan/Nevi Değişikliği maliyeti nedir?
Tüm kayıtlı Patent/Faydalı modeller için yukarıda verilen fiyatlar geçerli olup detay için patent@asistpatent.com.tr adresine mail göndererek bilgi alabilirsiniz.
Patent/Faydalı model Unvan/Nevi Değişikliği için gerekli evraklar nelerdir?
Patent/Faydalı model unvan ve nevi değişikliği için başvuru sonrası aşağıdaki evrakların tarafımıza faks veya e-mail yoluyla gönderilmesi gerekmektedir. 1) Vekaletname (Noter onayına gerek yoktur, kaşe ve imzalanması yeterlidir.) 2) Ünvan veya nevi değişikliğini gösterir ticaret sicil gazetesinin fotokopisi
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Bilgi Almak İçin Formu Doldurun. Biz Size Ulaşalım.
Online Randevu


Müşterilerimiz
Gelişmelerden haberdar olun: