Blockchain alanında en çok patent başvurusunda bulunan şirket Alibaba
Blockchain alanında en çok patent başvurusunda bulunan şirket Alibaba
08.09.2018

Fikri mülkiyet konusunda araştırmalar yapan medya kurulu IPR Daily tarafından hazırlanan rapora göre Çinli e-ticaret devi Alibaba, blockchain alanında en çok patent başvurusunda bulunan şirket.

Günümüzde blockchain teknolojisi yaygın olarak kripto paralar ile ilişkilendiriliyor olsa da dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren teknoloji devleri bu teknolojiyi erken benimseyen şirketler arasında yer almak için yoğun mesai harcıyor. Halihazırda teknolojiyi aktif olarak test eden uluslararası taşımacılık şirketleri ve finans kuruluşları mevcut ancak bunun yanı sıra ürün ve hizmet üretiminde henüz blockchain'i test etmeye başlamayan şirketler de blockchain üzerinde araştırmalar yapıyor ve patent başvurularında bulunuyor.
 

Alibaba ilk sırada 

Fikri mülkiyet konusunda uzmanlaşan medya kuruluşu IPR Daily, dünya genelinde blockchain alanında patentlere ilişkin bir rapor hazırladı. Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü ve ülkelerin patent konusunda yetkili birimlerinden alınan verilerle hazırlanan rapora göre Çinli e-ticaret devi bugüne kadar blockchain alanında 90 farklı patent başvurusunda bulunarak bu alanda en çok patent başvurusunda bulunan şirket olmayı başardı

 

Alibaba'yı, ABD'de 25 yıldır en çok patent alan şirket olan IBM takip ediyor. Blockchain uygulamaları geliştirmek için oluşturulmuş açık kaynak kodlu iş birliği programı Hyperledger'ın en büyük destekçisi konumunda olan ve blockchain uygulamalarıyla dikkat çeken IBM bugüne kadar bu alanda 89 farklı ürün/hizmet için patent başvurusunda bulunmuş durumda.

Blog Arşivi
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Bilgi Almak İçin Formu Doldurun. Biz Size Ulaşalım.
Online Randevu


Müşterilerimiz
Gelişmelerden haberdar olun: